ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

   

    
ARAŞTIRMACI!..Haziran 29 2016

ANASAYFA   |  HABER ARA  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR   ANKETLER  |  SİTENE EKLE  |  RSS KAYNAĞI  |  İLETİŞİM  |  KÜNYE

MÜSLÜMANLAR İNSANLIĞA KOŞUYOR !

Seyfullah TUZCU

Şubat 20 2016, 11:36

Seyfullah TUZCUAfganistan,Pakistan,,Bangladeş,Yemen,Irak,Suriye,Somali,velhasıl bu Müslüman ülkedeki Müslüman kardeşlerimiz,canları pahasına bir paça daha insanca yaşamak için koşuyor. Canlarından bir parça olan doğup büyüdükleri topraklarda ,geride kalan akrabalarına bile bakmadan koşuyorlar.Bir an önce ,geride kalmamak için koşuyorlar.On binlerde bir olan şanslarını denemek için canları pahasına koşuyorlar.kendilerini bekleyen yığınlarca tehlikenin arasında hayallerine koşuyorlar.On kişilik tekneye 40 kişi binerek bir ihtimal daha diyerek koşuyorlar.

Dünya ,unuttuğu insanlık içinde tamamen vahşi bir hayat yaşarken,güçlünün zayıfı ezdiği,hak kavramının olmadığı bir zamanda ,İslam,karanlıkları aydınlatan bir güneş olarak Mekke'de doğmuştu.Kız çocuklarının diri diri gömülmesini yasaklamış,tüm insanların eşit olduğunu,zenginin vergi vermesi gerektiği gibi binlerce insani değerleri yaşama yerleştirmişti.Adalet gelmişti islam alemine." Komşusu açken tok yatan bizden değildir" , "Dünyanın öbür ucunda bir Müslüman'ın ayağına diken batsa, onun acısını ta yüreğinde hisseder." gibi insan yaşamının en ince ayrıntılarına kadar uygulamaya koyulmuştur. "Hz. Peygamber, kamunun haklarına, mallarına musallat olanların Kuransal deyimle, gulul (kamu malı talanı) suçu işleyenlerin cenaze namazlarını kılmaz"dı.

İşte o tarihlerde dünyanın diğer bölgelerinde yağmalama,kölelik,almış yürümüştü.Kiliseler cennette yer satarken,şövalyeler denizlerde eşkıyalık yapıyorlardı. Akdeniz de bir araya gelen korsanlar,akdenizin kendilerine yetmediğini görünce yeni korsanlık alanları ararken Amerika'yı bulurlar.Milyonlarca kızılderiliyi öldürürler.Siyahi insanları öldürürler.Öldürmediklerini de köle olarak kullanırlar.Yüz yıllarca birbirini öldürürler.Sonra bu eşkıya ordusu bu gün dünyaya insanlık satar oldu..Birleşmiş milletleri kurmuş,yapmış olduğu her türlü soygun ve cinayetlere birleşmiş milletleride şemsiye eder oldu..

1492 yılında İspanya yahudi toplumunu insanlıkla alakası olmayan bir metodla,"ya hıristiyan olacaksınız,ya da terk edin" deyince,Osmanlı kapılarını açtı.İkinci dünya savaşında Polonyalılara,Almanlara kısaca mazlumlara kucağını açtı. Yani İslam aleminin sahibi vardı. Ya bu gün... kan ağlıyor İslam alemi.Müslümanlar garip,Müslümanlar çaresiz,Müslümanlar mazlum.Birbirine girmiş Müslümanlar,birbirlerinin canlarını alıyorlar.İslam coğrafyasında kan var.göz yaşı var. Toplu katliamlar var. Birbirini öldürmek için yarışırken,Amerika ve Rusya bir araya gelmiş,bu kavgayı konuşuyorlar.

Aynı topraklar üzerinde kader birliği yapmış insanların geleceğini konuşuyor Amerika ve Rusya. Bu zengin toprakların çocukları yoksulluk içinde yaşarken, Amerika ve Rusya bu nimetlerin tadını çıkarıyor. Bu barbarlık ve vahşetten canları pahasına kaçmaya çalışan Müslümanlar, yollarda insanlık dışı dertleri yaşıyorlar.kaçmak zorundalar.Açlıktan kaçıyorlar.“Sizi, Allah’a söyleyeceğim.Bana yaptığınız her şeyi Allah’a söyleyeceğim."

İşte bu İslam alemi için bir yüz karası değil mi ?

Hani Müslüman,dünyanın öbür ucunda bir Müslümanın ayağına batan dikeni yüreğinde hissedecekti. Bırakın Müslümanlığı;insan olarak bile hissedemiyoruz.o çocuğun çaresizliğini anlayın ne olur..Açlıktan,ölümden kaçan Müslümanlar akdenizin derin sularında canlarını bırakırlar,Çocuklarını bırakırlar.Eşlerini bırakırlar.Ulaşmak istedikleri bu huzur alemine ulaşabilenler bile yaralı ulaşabilirler. Bir çokları ulaşmak istedikleri bu insanlık aleminin lordları tarafından organları için transfer edilirler. Kadınlar bu uzun ve karanlık yollarda tecavüze uğrarlar. AKDENİZ’deki göçmen trajedileri içinden yeni trejediler çıkıyor .

3 Ekim’de Lampedusa Adası yakından alabora olan teknede 360 kurban veren göçmenlerin tecavüz ve işkenceye uğradığı ortaya çıktı. Eritre ve Somalili göçmenler, tekneye binmeden önce bir kampta tecavüz ve işkenceden geçirilmiş. Tekneye bindirmek için binlerce dolar alan çeteler, göçmenleri Libya’ya götürüp bir kampta 3500 dolar ödeninceye kadar tutuyor. Faciadan kurtulanlar, kampta erkeklere elektro şokla işkence, kadınlara tecavüz edildiğini anlattı. Bunları yapan kaçakçılardan biri 25 Ekim’de Lampedusa’da kampa sığınmaya kalkınca kurbanlarının linç girişiminden zor kurtuldu. Haber Tarihi: 09 Kasım 2013 CumartesiHaber Adresi: http://arsiv.taraf.com.tr/haber- /

İtalyan polisi, geçen ay Akdeniz’de gemilerinin batmasıyla ölen Afrikalı göçmenlerin, gemiye binmeden önce Afrika'da bulundukları kampta tecavüz ve işkenceye maruz kaldığını söyledi. İşte bu İslam coğrafyasından kaçan Müslümanlar insanlığa kaçarken,insanlığını kaybediyor.Bu insanların kaçmasına sebep olanlar acaba müslümanlığın değil,insanlığın neresindeler?

Ülkesi içinde kan akıtanlar insanlığın neresindeler?

Ahir zamanda İslam ümmetinin başına gelecek en büyük felaket ve fitnelerden birisi zalim ve sapık-saptırıcı devlet reisleridir. Bundan dolayı halkların başlarında bulunan kişilere karşı çok uyanık bulunmaları icab etmektedir. Konu ile ilgili şu hadislere bir göz atalım:

“Şüphesiz Allah’u Teâlâ, idare mevkiinde bulunan herkesten hesap soracaktır. İdaresi altındakilerin haklarını gözetip gözetmediğini, yoksa zayi mi ettiğini muhasebe edecektir. Hatta kişiyi , ev halkı hakkında muhasebe ve gerekirse muaheze edecektir.” .(Camiu’s-sağir.c.1,hds:434)

“En çok korktuğum ümmetimin başına gelecek sapık devlet reisleridir.
”(Camiu’s-sağir.c.1,hds:449) http://www.halkhaber.org/2014/04/16/zalim-yonetimler-ve-zalim-yoneticiler/

Bu milyonlarca mazlum ve çaresiz insanları topraklarından koparan,canı pahasına yollara düşüren,yollarda namussuzların kucağına düşüren siz ey yöneticiler !

Bu dünyayı belki kurtarabilirsiniz.Peki ahiret aleminde bunların hesabını nasıl vereceksiniz?

Şimdi yazımızın başlığına dönersek,müslümanlar hangi insanlığa koşuyor?


20.02.2016
Seyfullah Tuzcu
Araştırmacı
Bu haber 1207 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi