ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

   

    
ARAŞTIRMACI!..Haziran 29 2016

ANASAYFA   |  HABER ARA  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR   ANKETLER  |  SİTENE EKLE  |  RSS KAYNAĞI  |  İLETİŞİM  |  KÜNYE

Çok şaşırdım,çok sevindim,çok gururlandım.!

Gündüz AYDİN

Ocak 06 2015, 21:29

Gündüz AYDİNHafta sonu özel bir proğram için Ankaraya gittim. Ankaraya gitmişken ADYED’e uğramadan geri dönmek olmazdı,bende öyle yaptım. Adyed’in yeni merkezinde yeni binada arkadaşları ziyaret ettim.

Doğrusu çok şaşırdım,çok sevindim,çok gururlandım zira, bu kadar kısa zamanda bu kadar güzelliklerin bir araya getirilebileceğini tahmin etmemiştim.Gerçekten de ciddi bir emek harcanarak yeni dernek binamızın faaliyete geçirilmiş olduğunu gördüm,çok sevindim.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum,tüm araştırmacı arkadaşlara hayırlı olmasını diyorum.

Ankaraya yolu düşen tüm arkadaşlarımızın yeni derneğimizi ziyaret etmelerini ve bu havayı teneffüs etmelerini diliyorum.Ayrıca çok gururlandım,bu gururu sizlerlede paylaşmak istedim: Gerçekten de gururlandım çünkü,yaklaşık iki yıldır canla başla çalışan yönetim kurulununda görevli arkadaşlarımızın ilk günkü gibi heyecanlı ve azimli olduklarını ve bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle bir şeyler yapma gayreti içersinde olduklarını gördüm...

Değerli arkadaşlar; bu tablo karşısında taşrada görevli araştırmacıların tekrar silkinmeleri ve yeniden yeni fikirler ortaya atmalarını umuyorum.Yaptığımız başarılı çalışmalar sonucu elde etmiş olduğumuz kazanımlarımızın hemen akabinde bazı arkadaşların dernekden ayrıldıklarını hepimiz biliyoruz.Hak elde edildikten itibaren buradan ayrılmanın Türkçede ne anlama geldiğini sanırım bilmeyen yoktur.Onlara yolunuz açık olsun demekten başka söyleyecek bir lafımız olamaz ancak,onların ayrılışlarının bizler için kayıp olmadığını israrla vurgulamak isterim.Gölge etme başka ihsan istemem lafı buraya çok oturuyor.Tabiki herkes kendisine yakışanı yapmakta serbesttir...

Sevgili arkadaşlar,birazda 2015 yılı çalışma proğramlarının yapılması ve hedeflerin belirlenmesinde minik de olsa bir katkım olabilir mi diye düşünerek düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Her arkadaşımızın çeşitli fikirler geliştireceğini ve akıl akıldan üstündür yaklaşımıyla doğru hedeflere daha emin adımlarla yürüyeceğimizi hissediyorum.Öncelikle para ve makam hırsı için harcadığımız enerjinin yarısı kadarda olsa diğer faaliyetlere de emek ve zaman harcayalım istiyorum.Bu kadar güzel güncellenmiş derneğimizin artık tüm araştırmacılar için Ankarada güzide bir sosyal tesis olması gerekir.Taşradan Ankaraya gelen arkadaşlarımızın oturup dinlenebileceği, eşyalarını birkaç gün bırakabileceği,çay kahve yemek ihtiyaçlarının karşılanacağı hatta konaklama imkanı sağlayabileceği bir mekana dönüştürülmesi ne kadar harika olur...

Arkadaşlarımızın düğün cenaze sünnet vb faaliyetlerden daha fazla haberdar edilmeleri, yine ihtiyacı olan arkadaşlarımızın çocuklarına yurt ve burs bulunması için çaba sarfedilmesi derneğimizin gücünü ve itibarını artırabilir.Yukarıda üstü kapalı eleştirdiğimiz arkadaşlarımızın yaptığı üzere sadece makam ve mevkii odaklı faaliyetlerin sivil toplum kuruluşlarına ve derneklere bir yararı olmadığı gibi bu örgütlerin ömürlerinin kısa olmasına da sebep olmaktadır.Bu tür faaliyetlerde bulunulduğu takdirde Derneğimiz Siyasi iradelerden, kamudan ve özel sektörden daha fazla destek görecektir.

Özet olarak derneğimizin bu konularda da faaliyet göstermesi için hep beraber çaba harcamalıyız diye düşünüyorum. Tüm bunlar yanında artık yeni dönemde derneğimizin öncelikli hedeflerinin belirlenmesi ve kağıt üzerindeki üyelere değil; üyelik yükümlülüklerini yerine getiren arkadaşlarımıza öncelik tanınması adil bir davranış olur. Başka bir deyişle aidatlarını düzenli verenlerle hiç vermeyenlerin bir tutulmaması gerekmektedir.

Dip not olarak tüm araştırmacı arkadaşlarımıza hatırlatmak istiyorum;lütfen hazırlıklara başlayalım.Seçimler yaklaştı.Her arkadaşımız kendi bölgelerinde vekil adaylarıyla diyalog kurmalı ve genel taleplerimizi ve çözüm önerilerimizi SEÇİMLERDEN ÖNCE adaylara aktarmalıdırlar.Mevcut duruma bakıldığında mevcut seçilmişlerle her hangi bir çözüm üretme imkanının kalmadığı anlaşılmaktadır.

Dolayısıyla yeni dönemde yeni seçileceklere sorunlarımızı yeterli seviyede aktardığımız tadirde sonuç almak çok daha kolay olacaktır. Seçildikden sonra vekillerin yanına gitmek ile seçimlerden önce vekil adaylarının yanına giderek destek vermek \ destek istemek arasında dağlar kadar fark vardır.

Yeni dönemde yeni binamızda yeni bakış açımızla yeni hedeflerimizle yeni bir mücadele anlayışımızla ve tabiki kamburlardan arınmış yeni derneğimizle yeni gücümüzle yeni umutlarımız ve gazamız mübarek olsun.!

Allah yardımcımız olsun.


Gündüz AYDIN
Araştırmacı


Bu haber 8485 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi