ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

   

    
ARAŞTIRMACI!..Haziran 29 2016

ANASAYFA   |  HABER ARA  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR   ANKETLER  |  SİTENE EKLE  |  RSS KAYNAĞI  |  İLETİŞİM  |  KÜNYE

YEMEK ANALİZİ

Hidayet SARI

Şubat 12 2014, 11:10

Hidayet SARI

 

          Arkadaşalar, Ankara Kent Otelde verilen Araştırmacıların tanışma, kaynaşma ve dayanışma yemeğine yurdun dört bir yanında kilometrelerce yolu kat ederek, yemeğe iştirak eden katılımcıların tamamında gözlemlediğim yol yorgunluğundan eser yok idi. Bilakis hepsi zinde aidiyet duygusu içinde gözlerindeki göher ile sanki dernek yönetimine tüm araştırmacıların özlük haklarını alana kadar sizlere destek olmaya hazırız mesajını verdiklerini gördüm. İstişare ettiğim arkadaşlarımın paradigması, mesleki nosyonlarının mükemmel olduklarını görmek beni ziyadesiyle memnun etti. Şahsen bende böyle bir ekiple hedefe kolaylıkla ulaşacağımız düşüncesi hâsıl oldu. Derneğimizin, yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarımız arasında iş bölümü yapmalarını Danışma kurulu ve Yönetim komitesi oluşturmalarını doğru bir strateji olduğunu düşünüyorum. Çünkü “ Metodu olan topal, metotsuz koşandan daha iyidir”. ( Francis Bacon )

        Dünya da modern işletmecilik yöntemleri tavizsiz bir şekilde uygulayan ve insanı ön planda tutarak,iyi motivasyon sağlayan  işletme  organizasyonların tamamının başarıya ulaştığını görmekteyiz. Yeter ki şekilci olmadan bizim örgütümüzü profesyonel görsünler   değil de samimi bir şekilde  belirtilen yöntemleri çalışmalarımızda  hiç taviz vermeden uygulamamız gerekimektedir. Tabi ki örgütte farklı insanlar olduğu için farklı düşüncelerin de olması tabidir. Herkes aynı şeyi düşünüyorsa hiç kimse bir şey düşünmüyor demektir. Önemli olan beyin fırtınası yaparak,ortak akılla oluşturulan kayda değer görüşleri uygulamaya geçirmektir.

Türkiye genelinde tüm araştırmacıların tamamı maddi özlük haklarını alsalar bile Araştırmacıların çalışma hayatında iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında tamamına şamil olacak şekilde Araştırmacının konumuna uygun olacak, çalışma  usul ve esaslarını içeren manifesto bir yönetmelik çıkarılması için gayret gösterilmelidir.

Bahsi geçen hususların tamamı gerçekleşse bile elde edilen kazanımların süreklilik arz etmesini teminen derneğin kapanmadan tüzel kişilik olarak hukuk kuralları içinde kalmak kaydıyla çalışmalarını aralıksız  yürütmesi  gerekmektedir.

         Tüm arkadaşlarımızı belirtilen hususları göz önünde bulundurmak süratiyle mümkün olan en kısa zamanda derneğe üye olmaları temennisiyle hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

Bu haber 16276 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi