ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM KÜNYE

   

    
ARAŞTIRMACI!..Haziran 29 2016

ANASAYFA   |  HABER ARA  |  FOTO GALERİ  |  VİDEOLAR   ANKETLER  |  SİTENE EKLE  |  RSS KAYNAĞI  |  İLETİŞİM  |  KÜNYE

YÖNETİME ÇAĞRI

Ayşe GÜNAYDIN

Haziran 02 2016, 17:35

Ayşe GÜNAYDIN

SAYIN ADYED YÖNETİM KURULUNA;

 
Bilindiği üzere Derneğimiz kuruluşundan bu yana günün şartlarına,Dernek binamızın bulunduğu mahale göre aidatın cüzi olmasına rağmen bir çok üye ödemeden imtina etmiştir.

  Diğer taraftan , sitede (araştırmacı rumuzlu) bir çok kere dernek aidatının yüksekliğinden bu nedenle üye sayısının düşük olduğundan ,eğer aidat 5 Tl ye düşürülürse üye sayısının artacağını beyanla mesajlar yayınlanmaktadır.

  Üç yıl boyunca Forumda dernek kurulması konusunda hem fikir olduğumuz meslektaşlarımızdan derneğe iştirak edenlerin oranı %8 dir.Bu konuda yapılan toplantılara iştirak oranı ise %1 idi. Şimdi her birimiz aylık 400-1800 TL arasında kayba uğramış veya uğrayacak Araştırmacılar olarak 20 TL mı ? 5 Tl mi? sorusunun cevabını arıyoruz.

   Yolu Mahkemeye düşenler bilir ki eğer 100 TL niz yok ise dava açamazsınız ve eğer 200 TL niz yok ise bir üst Mahkemeye örneğin Danıştaya müracaat edemezsiniz.Diğer bir deyişle Hak arayışı sadece kitaplarda kalır. Biz Araştırmacılar hak arayışındayız.Bu hakkın teslim edilmesi için TEK BİR YOL VAR O YOL BİRLİKTEN GEÇİYOR.BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLMAMIZ BİR ÇATI ALTINDA BİRLEŞMEMİZ GEREKİR. AİDATI DÜŞÜRELİM

   1-Derneğin aylık sabit masrafları aidat düştüğünde ve dernek üye sayısı yükselene kadar nereden karşılanacak ?
  2- Ayda 400-1800 TL arasında kayıpları dile getirilen araştırmacılar 20 TL veremedikleri için mi üye olmuyorlar? 5 TL olursa üye sayısı 1000 olurmu?
    3-Mademki TEK ÇÖZÜM YOLUMUZ OLAN BİRLİK VE BERABERLİK düşük aidatla sağlanacak ise o zaman neden aidatlar düşürülmüyor.?
   4-Dernek aidatının belirlenmesi tüzükle olacağına göre bu konu titizlikle analiz edilmeden düşürelim demekle olurmu?
   5-Mevcut aidatlarla ayakta tutulmaya çalışılılan DERNEKTE ödenmeyen aidatlar yüzünden fiziki şartlar ve donanımında hiç bir gelişme kaydedİlemedi.Derneğin bu durumu yeterli görülüyormu?

    SAYIN ADYED YÖNETİM KURULUNA ÇAĞRIMDIR:

    Dernek aidatının 20 TL olduğu için üye değilim 5 TL olsa üye olurum diyenleri tespitine ilişkin bir çalışma yapılması eğer eğilim bu yönde ise yeni düzenlemenin ivedilikle yapılmasıdır.

Bu haber 26947 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

GALERİ

BÜTÜN HAKLARI SAKLIDIR
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi